Kapsalon Beautiful Change Kapsalon Beautiful Change
Hoogeveen Dak & Zinkwerken Hoogeveen Dak & Zinkwerken
AH Jan Schuurhuis AH Jan Schuurhuis
Adm. Financiële Advisering Kafa
Polderteak Polderteak

Sirenes loeien ondanks coronacrisis

Zondag 5 april 2020

BIDDINGHUIZEN - De GGD Flevoland meldt dat, ondanks de coronacrisis, ook deze eerste maandag van de maand om 12:00 uur 's middags de sirenes worden getest. Wie de rampenwaarschuwing hoort, kan er dus even veel of weinig aandacht aan schenken als anders.

De sirenes worden elke eerste maandag van de maand getest. Ongeveer 1,5 minuut klinkt dan het noodsignaal, dat tijdens de Koude Oorlog werd ingevoerd als luchtalarm.

NL-Alert
Inmiddels bestaat ook het NL-Alert, dat via de mobiele telefoon wordt ontvangen. Dat moet op termijn de sirenes vervangen en mensen snel informeren bij noodsituaties. Vrijwel alle moderne mobiele telefoons kunnen zo worden ingesteld dat ze het NL-Alert ontvangen.

De sirene en NL-Alert worden overigens niet getest als de maandag valt op een nationale feestdag, Dodenherdenking of een religieuze feestdag.

Bron: Omroep Flevoland

Deel dit artikel
Categorieën, tags:

Adverteerder in de rubriek Coronavirus
Gicom Composting Systems
Gicom Composting Systems
in de bhznet.nl winkel
twitter facebook rss top