Pelletkachels advies en verkoop Pelletkachels Flevo
Innovatieve oplossingen voor huis en tuin Terrascompleet.nl
AH Jan Schuurhuis AH Jan Schuurhuis
Van Werven infra & recycling Van Werven infra & recycling
Flevolamb Flevolamb

Daling doorstroom van WW naar bijstand in Flevoland

Dinsdag 21 november 2023
Daling doorstroom van WW naar bijstand in Flevoland
Foto: UWV - met toestemming gebruikt

BIDDINGHUIZEN - In Flevoland is het aantal personen dat vanuit een WW-uitkering naar de bijstand doorstroomt aanzienlijk gedaald. Dit schrijft De Drontenaar op basis van recente gegevens van het UWV. In de regio Flevoland ging het in 2022 om 176 mensen, wat neerkomt op 2,4% van de personen met een beëindigde WW-uitkering.

Dit is een afname ten opzichte van 2020. Deze trend wordt toegeschreven aan de krappe arbeidsmarkt, die meer werkgelegenheidskansen biedt. Landelijk ontvingen in 2022 een aantal van 7.500 personen na hun WW een bijstandsuitkering, slechts 2,9% van het totaal.

Verschillen per regio en demografische factoren
Het UWV merkt op dat de doorstroom van WW naar bijstand varieert per regio en wordt beïnvloed door verschillende factoren. Hoger opgeleiden stromen minder vaak door naar de bijstand, net als jongere WW-ontvangers. Daarnaast zijn er verschillen te zien tussen alleenstaanden en inwoners van grote steden of wijken met een lage sociaal-economische status.

Lees het onderzoek bij UWV

Redactie BHZNet.nl


nieuwsrubrieken
Adverteerder in de rubriek UWV
Hoogeveen Multi Service
Hoogeveen Multi Service
Adverteerder in de rubriek Werk
0321-337030
Klusbedrijf Johan Bramer
actueel nieuws
in de bhznet.nl winkel
zoeken
BHZNet.nl weer
  • 17.3 °C
  • 16.8 mm
  • 21.4 °C
Weerstatistieken ->
BHZNet Tourmanager 2025
BHZNet Tourmanager 2025 BHZNet Tourmanager
gerelateerd nieuws
Agenda 3 dagen Meer agenda ->
Snackbar Twins Snackbar Twins Snackbar Twins
Toevoegen
in de bhznet.nl winkel Alle produkten ->
twitter facebook rss top