Carbidschieten in Biddinghuizen toegestaan op evenemententerrein
Vrijdag 10 oktober 2025BIDDINGHUIZEN - Het college van burgemeester en wethouders van Dronten heeft de regels vastgesteld voor het carbidschieten tijdens de komende jaarwisseling. Het Aanwijzingsbesluit Carbidschieten 2025 geeft aan op welke plekken binnen en buiten de bebouwde kom het schieten met carbid is toegestaan.
Binnen Biddinghuizen mag het carbidschieten plaatsvinden op het evenemententerrein tussen De Deel en de Verlengde Baan, met schietrichting naar De Repel. In Dronten zijn twee grasvelden aangewezen, beide in de omgeving van De Reest en De Kromme Rijn. Voor Swifterbant geldt dat er geen locatie binnen de bebouwde kom is aangewezen; daar is carbidschieten alleen toegestaan buiten de kom met toestemming van de grondeigenaar.
Voorwaarden en veiligheid
Er gelden voorwaarden voor de veiligheid. Zo mag de inhoud van een melkbus maximaal 50 liter zijn en moet deze met een zachte afsluiting, zoals een bal of lappen, worden afgesloten. Buiten de bebouwde kom moet er minimaal 50 meter afstand zijn tot bebouwing of wegen.
Afwijkende tijden bij zondag
Wanneer oudjaarsdag op een zondag valt, geldt de Zondagswet. Dan mag er alleen van 13.00 uur op 31 december tot 02.00 uur op 1 januari worden geschoten.
De volledige tekst is te lezen via officielebekendmakingen.nl
Redactie BHZNet.nl