Innovatieve oplossingen voor huis en tuin Terrascompleet.nl
Installatietechniek Schaap Installatietechniek Schaap
Wallet Rijopleidingen Wallet Rijopleidingen
Van Werven infra & recycling Van Werven infra & recycling
Bouwbedrijf HEDI Bouwbedrijf HEDI

Liander investeert 371 miljoen in Flevolands energienet

Woensdag 5 november 2025
Liander investeert 371 miljoen in Flevolands energienet
Foto: Redactie BHZNet.nl

BIDDINGHUIZEN - Netbeheerder Liander trekt de komende jaren 371 miljoen euro uit voor het uitbreiden en versterken van het gas- en elektriciteitsnet in Flevoland. De investeringen moeten bijdragen aan de groei van wonen, welzijn en economie in de regio.

In de komende tien jaar worden drie bestaande onderstations uitgebreid en vijf nieuwe onderstations gebouwd. Ook komen er extra schakel- en regelstations bij om het netwerk toekomstbestendig te maken. Deze investeringen maken deel uit van een groter plan van 6,7 miljard euro voor het hele werkgebied van Liander in de periode 2026–2028.

Toenemende vraag naar stroom
De vraag naar elektriciteit blijft stijgen. Liander benadrukt dat versnelling van de werkzaamheden nodig is om vertragingen te voorkomen. Dit vraagt om samenwerking op alle niveaus, bijvoorbeeld bij vergunningen en ruimtegebruik.

Flexibel energieverbruik
Een belangrijk onderdeel van de aanpak is het stimuleren van flexibel energieverbruik, waarbij klanten hun stroomverbruik afstemmen op beschikbare capaciteit. Dat helpt om wachttijden te beperken en het net efficiënter te gebruiken. Het investeringsplan ligt ter consultatie en wordt begin 2026 ingediend bij de Autoriteit Consument en Markt (ACM).

Redactie BHZNet.nl


nieuwsrubrieken
Adverteerder in de rubriek Energie
Tel. 0321-333169
Peter Evers
actueel nieuws
in de bhznet.nl winkel
zoeken
BHZNet.nl weer
  • 10.4 °C
  • 0.0 mm
  • 11.2 °C
Weerstatistieken ->
gerelateerd nieuws
Agenda 3 dagen Meer agenda ->
Snackbar Twins Snackbar Twins Snackbar Twins
Toevoegen
in de bhznet.nl winkel Alle produkten ->
twitter facebook rss top