Flevolamb Flevolamb
Hoogeveen Multi Service Hoogeveen Multi Service
Innovatieve oplossingen voor huis en tuin Terrascompleet.nl
Van Werven infra & recycling Van Werven infra & recycling
Kapsalon Beautiful Change Kapsalon Beautiful Change

Geen detectiesysteem voor vogels op windmolens

Vrijdag 29 november 2019

BIDDINGHUIZEN - Flevolandse windmolens hoeven voorlopig niet te worden uitgerust met detectiesystemen voor vogels. Met zo'n systeem kunnen bepaalde vogelsoorten worden gesignaleerd en turbines automatisch worden stilgezet. Sterfte wordt daarmee voorkomen.

Forum voor Democratie vroeg het provinciebestuur onlangs of deze apparatuur in Flevoland verplicht kan worden gesteld. Dat deed de partij naar aanleiding van berichtgeving van Omroep Flevoland. Daaruit bleek dat de 38 molens van Windpark Noordoostpolder per jaar 1000 vogels uit de lucht slaan.

Het college van Gedeputeerde Staten vindt dat de noodzaak van detectiesystemen op turbines niet is aangetoond. De provincie wil het dan ook niet verplicht stellen. Er wordt wel onderzoek gedaan naar de gevolgen van windmolens op vogels en in de toekomst worden maatregelen niet uitgesloten.

Bron: Omroep Flevoland


nieuwsrubrieken
Adverteerder in de rubriek Windmolens
Verkeersschool Kooij&Wallet
Verkeersschool Kooij & Wallet
actueel nieuws
in de bhznet.nl winkel
zoeken
BHZNet.nl weer
  • 21.3 °C
  • 0.0 mm
  • 15.5 °C
Weerstatistieken ->
gerelateerd nieuws
Agenda 3 dagen Meer agenda ->
Snackbar Twins Snackbar Twins Snackbar Twins
Toevoegen
in de bhznet.nl winkel Alle produkten ->
twitter facebook rss top