Nieuwe kabels en huisje voor stroomnet in Biddinghuizen
Dinsdag 29 juli 2025BIDDINGHUIZEN - Netbeheerder Liander start in het najaar met werkzaamheden aan het middenspanningsnet in Biddinghuizen en Dronten. De uitbreiding is nodig om het elektriciteitsnet geschikt te maken voor de toenemende vraag naar stroom, onder andere door elektrische auto's, warmtepompen en opwek van duurzame energie.
De werkzaamheden worden uitgevoerd door aannemer Van den Heuvel en vallen onder het programma NuMeren. In Biddinghuizen worden circa drie kilometer aan nieuwe stroomkabels gelegd en wordt één elektriciteitshuisje vervangen. De uitvoering start in het derde kwartaal van 2025 en is naar verwachting eind dat jaar afgerond.
Voorbereiding en planning
Voorafgaand aan de uitvoering worden archeologisch en ecologisch onderzoek gedaan. Zo wordt onder meer rekening gehouden met het broedseizoen van vogels en de aanwezigheid van beschermde diersoorten. De werkzaamheden worden afgestemd met Gemeente Dronten.
Communicatie over het project
Liander informeert belanghebbenden via de BouwApp en de eigen website. Via deze kanalen blijft de actuele planning beschikbaar.
Redactie BHZNet.nl