Innovatieve oplossingen voor huis en tuin Terrascompleet.nl
Flevolamb Flevolamb
AH Jan Schuurhuis AH Jan Schuurhuis
Bouwbedrijf HEDI Bouwbedrijf HEDI
Kapsalon Beautiful Change Kapsalon Beautiful Change

Provincie blijft koploper windenergie

Dinsdag 18 december 2018

BIDDINGHUIZEN - Flevoland blijft koploper met het opwekken van windenergie. Dat blijkt uit een onderzoek van de provinciale Rekenkamers naar de inzet van provincies om over te stappen op duurzame energie.

De windmolens in Flevoland leveren zo'n 1.200 megawatt stroom per jaar. Dat is bijna drie keer zo veel als de nummer twee in de ranglijst, de provincie Groningen. Verder is de verwachting dat Flevoland de provinciale doelstelling van 1.400 megawatt in 2020, ver voorbij gaat.

Dat komt omdat Flevoland nog meerdere grote windmolenparken op de planning heeft; Windplan Groen, Windplan Blauw en Windpark Zeewolde zijn daar voorbeelden van.

Landelijk is als doel gesteld om in 2020 minimaal 6.000 megawatt op te wekken met windmolens. Inmiddels is die doelstelling voor ruim 50% gehaald.

Bron: Omroep Flevoland

Deel dit artikel
Categorieën, tags:

Adverteerder in de rubriek Flevoland
Pelletkachels advies en verkoop
Pelletkachels Flevo
Adverteerder in de rubriek Windmolens
Polderteak
Polderteak
in de bhznet.nl winkel
zoeken
BHZNet.nl weer
  • 13.3 °C
  • 0.0 mm
  • 9.1 °C
Weerstatistieken ->
gerelateerd nieuws
Agenda 3 dagen Meer agenda ->
Snackbar Twins Snackbar Twins Snackbar Twins
Toevoegen
in de bhznet.nl winkel Alle produkten ->
twitter facebook rss top